Foto express misr s.a.eFoto express misr s.a.e

Class 66 "2160" of Egypt Railways (ENR) near Assuan, foto: MPW57Káhira — Díky ne zrovna klidné politické situaci v Egyptě klesá v posledních letech zájem turistů o tuto zemi, což je problém, protože nemalou část příjmů státní pokladny plnili turisté. I když Egypťané tvrdí, že turistické destinace jsou bezpečné, tak autobusy jedoucí na výlety mimo tato střediska doprovází ozbrojená ochrana. Egypt se ale snaží turisty přitáhnout zpět a plánuje, co by tomu mohlo pomoci. Jednou z možností, o které se uvažuje, by bylo postavení nové vysokorychlostní tratě mezi Hurghadou (kde jsou turisté ubytováni) a Luxorem (pravidelným cílem jejich výletů). V těchto momentech se hovoří o nákladu 2,67 miliardy eur.

Inside the Misr Railway Station in Alexandria, Egypt., foto: timsdad Italská společnost Italferr zpracovala již v roce 2009 studii proveditelnosti pro vysokorychlostní železniční trať mezi Alexandrií a Káhirou. Tehdejší egyptský ministr dopravy předpokládal, že do dvou tří let osloví potencionální investory, kteří by měli zájem trať vybudovat. Zatím se tak zjevně nestalo, vysokorychlostní trať se nebuduje. Letos v květnu ale podepsal Thales s egyptskými železnicemi smlouvu na modernizaci zabezpečovacích systémů na trati mezi Káhirou a Alexandrií. Tato 208 km dlouhá spojnice obou měst je nejvytíženější tratí v Egyptě a přepraví se na ní ročně více než 25 milionů cestujících. Thales zajistí na klíč návrh, dodávku, uvedení do provozu a údržbu modernizace signalizace a telekomunikačního systému včetně centralizovaného řízení železničního provozu. Tím se zlepší bezpečnost a kapacita tratě, což umožní přepravu až očekávaných 32 milionů cestujících ročně. Rychlost vlaků se zvýší ze současných 140 km/h na 160 km/h, budou zkráceny rozestupy mezi vlaky z 10 na 5 minut. Stavba bude trvat 4 roky a egyptská strana zaplatí 109 milionů eur.

Egyptian National Railways train with EMD G22W AC locomotive 3996 on the Luxor -Aswan line on the banks of the river Nile between Edfu and Kom Ombo., foto: Ad Meskens Dalším projektem, o kterém se v Egyptě hovoří, by mohla být výstavba vysokorychlostní tratě, která by spojovala Káhiru, Suez, Šarm aš-Šajch a Medinu. Tím by se egyptská železniční síť propojila se sítí GCC, která bude spojovat Saúdskou Arábii se Spojenými arabskými emiráty. Prvním krokem by mohla být výstavba tunelu pod Suezským průplavem. V dubnu 2013 podepsala vláda smlouvu se španělskou společností Getinsa, která připraví technickou studii a zadávací dokumentaci. Kromě dvou tříkilometrových automobilových tunelů se počítá i s pětikilometrovým tunelem pro železnici. Španělská vláda bude financovat přípravu technických studií grantem ve výši 900 tisíc euro.

Zdroje: Daily News Egypt, Projects For Egypt, Railway Bulletin [1], [2], Reuters, Thales, Wikimedia Commons [1], [2], [3]Foto express misr s.a.e 55
VRT do Luxoru a tunel pod Suezskm prplavem - elPage
Foto express misr s.a.e 41
Manufacturing domains Top domains in this niche
Foto express misr s.a.e 83
SAE Emirty last minute
Foto express misr s.a.e 91
French Republic
Foto express misr s.a.e 60
2015 CFDA /Vogue Fashion Fund Finalists - Vogue
Foto express misr s.a.e 13
26 Clothesline Ideas to Hang Dry Your Clothes and Save You
Foto express misr s.a.e 27
Foto express misr s.a.e 67
Foto express misr s.a.e 48
Foto express misr s.a.e 8
Foto express misr s.a.e 64
Foto express misr s.a.e 89
Foto express misr s.a.e 70
Foto express misr s.a.e 28
Foto express misr s.a.e 14
Foto express misr s.a.e 22